Duża rodzina, duża zniżka

Władze Ełku chcą, by rodziny wielodzietne miały 50-procentową ulgę na bilety do kina, basen czy koncerty. Rodziny, w których jest troje i więcej dzieci będą mogły nawet zrobić tańsze zakupy w niektórych sklepach i ze zniżką wyremontują mieszkanie. Samorząd Ełku wprowadza „Kartę Dużej Rodziny Trzy Plus”.

Pierwsi chętni już są. Po tym jak rada miasta przyjęła stosowną uchwałę, do ratusza zaczęły spływać wnioski na przyznanie karty 3+.

– Dzisiaj było 10 osób, które złożyły wnioski, w sumie mamy ich 62 – mówi Magdalena Sulżycka, Urząd Miasta w Ełku.

Samorząd prognozuje, że chętnych może być znacznie więcej. Na wprowadzeniu „Karty rodziny 3 +” może skorzystać nawet osiemset rodzin.

– Liczę, że będzie taniej jak z dziećmi do kina pójść, to teraz płacę cały bilet a tak będzie taniej – mówi Ewelina Kuczyńska, matka trojga dzieci.

Bo dziś nawet kino dla wielu jest poza zasięgiem finansowym. Karty mogą dostać rodziny mające troje dzieci i więcej, rodziny zastępcze, czy prowadzące domy dziecka. Przyznawane będą wszystkim rodzinom wielodzietnym, bez względu na ich status materialny.

– Dla nas ważne jest, żeby rodziny miały możliwość wszechstronnego rozwoju kulturalnego, sportowego, żeby nie było dylematu czy pójść z dzieckiem na basen czy do kina, co ważne niezależnie od dochodu – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.
Wszędzie tam, gdzie pojawią się specjalne oznakowania, posiadacze karty będą mogli korzystać ze zniżki. Do akcji włączyli się właściciele sklepu z artykułami dziecięcymi a nawet hurtownia materiałów budowlanych. Zakupy można będzie zrobić z bonifikatą od 5 do 10 procent.

– Trzeba wspierać rodziny wielodzietne, bo nie będzie komu domów budować i sprzedawać farb, musimy wspierać – mówi Robert Chmielewski, sprzedawca.

50-procentowe zniżki będą obowiązywały przy wejściu na basen i na wszystkie imprezy sportowe i kulturalne organizowane przez placówki miejskie. Pierwsze karty – jak planują samorządowcy z Ełku – rozdane zostaną podczas obchodów Dni Rodziny 25 maja. AK, opr. KS

Napisano w Bez kategorii

Karty wg lokalizacji

stan na 2014 rok