Nowy Sącz

Bezpłatne wejścia na basen, darmowe zajęcia pozalekcyjne, ulgi na przejazdy komunikacją miejską – na takie m.in. przywileje mogą od lipca liczyć rodziny wielodzietne z Nowego Sącza. Uchwałę ws. Nowosądeckiej Karty Rodziny przyjęli radni.

 

Jak mówi rzeczniczka urzędu miasta w Nowym Sączu Małgorzata Grybel, z karty będą mogły korzystać rodziny z co najmniej czworgiem dzieci do 18 roku życia lub – w przypadku osób uczących się – do 24 r.ż.

 

– Rodzina taka musi być zameldowana na pobyt stały pod wspólnym adresem na terenie Nowego Sącza. W przypadku wydawania kart nie będą obowiązywały kryteria dochodowe – dodaje.

 

Według nowosądeckiego ratusza z programu skorzystają 922 rodziny, czyli około 5 tys. osób, a bezpośrednie koszty związane z wdrożeniem w tym roku wyniosą ok. 8 tys. zł.

 

Dzieci posiadające rodzinną kartę będą mogły bezpłatnie brać udział w zajęciach plastycznych, teatralnych, muzycznych, tanecznych, a także korzystać z darmowych wejść na basen. Rodzinom wielodzietnym będą także przysługiwały 30 proc. zniżki na przejazdy komunikacją miejską.

 

Program będzie realizowany w ramach istniejących stanowisk pracy w jednostkach podległych miastu. Władze Nowego Sącza liczą też na to, że do programu będą przyłączać się organizacje pozarządowe, prywatne firmy i przedsiębiorcy, oferując zniżki na swoje usługi.

 

W maju Nowy Sącz odwiedził prezydent Bronisław Komorowski, który wziął udział w rozpoczęciu konferencji „Ważne sprawy polskich rodzin”. Prezydent wziął też udział w podpisaniu deklaracji w sprawie Małopolskiej Karty Rodzinnej i namawiał do tworzenia w Polsce programów wspierających rodziny wielodzietne.

Autor: nf/mz / Źródło: PAP

Napisano w Bez kategorii

Karty wg lokalizacji

stan na 2014 rok